V Anglicku chcú zakázať mobily deťom v školách

Očakáva sa, že deti by sa mali učiť obmedziť čas strávený on-line. Školy majú právomoc zakázať telefóny, aby sa mohli vziať do priestorov.
Avšak vládnou politikou je, že je zodpovednosťou vedúcich učiteľov určiť, či je to vhodné. Patsy Kane, výkonný riaditeľ pre vzdelávanie a vedenie v Manchestri, povedal, že plán pána Gibba "chýba zmysel o tom, ako fantasticky užitočné mobilné telefóny môžu byť pre učenie."

ženy

Povedala jej BBC Breakfast, že jej multi-akademická dôvera podporuje zodpovedné používanie inteligentných telefónov počas lekcií a že učitelia odstránia zariadenia, ak sú počas školského vyučovania nevhodné.
Dodala: "Teraz existuje revízia fantastického množstva aplikácií – a študenti sú naozaj motivovaní ich používať."
"Zatiaľ čo to je jednoznačne záležitosť pre riaditeľa, moja myšlienka je, že školy by mali zabrániť svojim žiakom v tom, aby prinášali inteligentné telefóny do školy alebo do učebne."

Katie Ivens z kampane pre skutočné vzdelávanie uviedla, že podporuje zákaz školskej dochádzky, ale žiakom by malo byť umožnené nosiť telefóny do a zo školy na bezpečnosť.
To, čo je známe ako "vzťahové vzdelávanie", sa stane povinným od septembra 2020, pričom školy budú nabádané, aby ho od septembra tohto roku učili.
"Čas vyrovnania"
Vlani v lete vláda zverejnila návrh usmernení o tom, ako by sa to dalo implementovať. "Deti a mladí ľudia vyrastajú vo stále zložitejšom svete a žijú bezproblémovo a offline," povedal.
Uznala však, že zatiaľ čo toto predstavovalo "mnoho pozitívnych a vzrušujúcich príležitostí", existovali aj "výzvy a riziká".

Od uverejnenia dokumentu, ktorý hovorí, že "žiaci by mali byť vyučovaní o výhodách vyváženia času stráveného a offline", bolo k nemu viac ako 11 000 odpovedí a čoskoro sa očakáva nové usmernenie.
"Deti by nemali tráviť hodiny a hodiny na svojich smartphonoch alebo iPadoch. Existuje zrejme obrovské výhody pre internet a nič nie je skutočne škodlivé, pokiaľ ide o čas strávený on-line," povedal pán Gibb.
"Ak však čas, ktorý trávia tí, ktorí trávia sociálnymi médiami alebo sa hrajú počítačové hry, stane sa nadmerným časom, aby sa s nimi rozprávali s rodičmi, cvičili, robili domáce úlohy alebo hrajú s priateľmi.

chlapec

"Je to veľa spánku a odpočinku detí, čo vedie k tomu, že prídu do školy na druhý deň unavený a neschopný sústrediť sa."
Minister, ktorý strávil viac ako šesť rokov na ministerstve školstva, dodal: "Zabezpečiť, aby deti mohli regulovať svoje vlastné používanie inteligentných telefónov a sociálne médiá sa stávajú čoraz dôležitejšími životnými zručnosťami, aby sa ich učili".

V Anglicku chcú zakázať mobily deťom v školách
3.9 (78.82%)17