Aj vy dochádzate?

.

Skoro každý piaty človek nebýva v blízkosti svojej práce. Samozrejme, že to nie je zanedbateľné číslo a ani kvalita života, ktorá je tým značne postihnutá. Každoročne sa prevažne na západ vyberie kopec mladých ľudí, len aby neboli nezamestnaní a mohli si čo to zarobiť. Aké sú teda predpoklady, že aj vás niečo také do budúcna postihne?

autobusy

Ohrozené skupiny
Medzi ne môžeme zaradiť jednu hlavnú podskupinu a to obyvateľov najmenej ekonomicky rozvinutým regiónov. Sústredenie štátnych podnikov, investícií a peňazí na západ nášho územia každoročne pripraví o zabehnutí domov nemalé počty Slovákov. Tí sa chtiac nechtiac musia podvoliť. Spolu s rastúcou nespokojnosťou, mnohý prišli na to, že pokiaľ sa nevystavia základná diaľnica D1, východ a niektoré okresy stredného Slovenska budú diskriminované. Aj preto, že škola vám v danej oblasti nezabezpečí miesto, alebo dobre ohodnotenú prácu, mladé ľudia čím skôr utekajú do ekonomicky lepšej a stabilnejšej spoločnosti.

Každodenné dochádzanie
Aj to je na Slovensku výrazné a počty ľudí, ktorí to dennodenne absolvujú nie je zanedbateľné. Pri tom tu nehrá rolu ani samotné mesto, ktoré síce môže byť krajské, ale samo o sebe neprináša toľko pracovných príležitostí ako Bratislava. Pretože hlavné mesto nikdy nerobilo rekonštrukciu a prispôsobenie na nápor takejto pracovnej sily, mnohý starostovia sa tvária prekvapene, keď ide o raňajšie a poobedňajšie kolóny. Pravdou však je, že stále vlievanie peňazí len do bratislavského kraja si pýta aj dostačujúcu infraštruktúru.

.

autobus

Deti trpia takisto
Aj takáto vec sa môže stať, ak sa kraj rozhodne zatvoriť strednú alebo aj základnú školu. Deti sú potom nútené dochádzať. Hlavne u tých mladších je to o záťaži pre rodičov, ktorí ich vozia na každodennú dochádzku. Riešením by mohli byť málotriedky, no väčšina obcí má strach o ne požiadať.

Aj vy dochádzate?
3.4 (68%)5
.