5 vecí, ktoré by ste mali zažiť na Zanzibare

Stratiť sa v uličkách Stone Town
Stone Town je kultúrnym  centrom ostrova. Život pulzuje hlavne v úzkych uličkách starého historického mesta, ktorého  domy postavili Arabi pred 300 rokmi. Poprechádzajte sa popri  malých obchodíkoch, umeleckých galériách a historických pamiatkach. Najznámejší je trh Darajani, kde nájdete exotické ovocie a koreniny.

zanzibar.jpg

Safari Blue- more, delfíny a koraly
Deň prehliadky so safari Blue začína ráno neďaleko Stone Town. Vyrazíte s malou loďkou na more, kde ani nie po desiatich minútach plavby zbadáte prvé delfíny. Zástavky pokračujú pri koralových útesoch, pri každom z nich je možnosť potápania sa s výstrojom a vy si tak môžete vychutnať rôzne farebné ryby medzi koralmi. Spoznajte podmorský svet!  Neskôr zakotvíte pred ostrovom Kwale, ktorý je neobývaný. Tu strávite zvyšok vášho dňa prechádzkami alebo plávaním. V cene je aj obed, podávajú sa grilované ryby, zelenina a ovocie.
Návšteva farmy s korením
Klinček, vanilka, škorica, muškátový oriešok, karí korenie toto všetko rastie na Zanzibare. Je možná rezervácia, najčastejšie aj cez váš hotel,  na prehliadku farmy s korením. Uvidíte na vlastné oči ako sa pestujú rôzne koreniny, nebude chýbať odborný výklad na čo všetko sa používajú a samozrejme ochutnávka. V prípade záujmu je možne koreniny priamo aj zakúpiť.
Preskúmajte Zanzibar na bicykli
Ak patríte medzi aktívnych ľudí, ktorých nebaví dovolenka, kde celý deň vylihujete na pláži a popíjate drinky, dobra správa pre vás! Málokto vie, že Zanzibar je ideálny na spoznávanie bicyklom. Známy Juma Lukondyu, profesionálny cyklista, vás prevedie po celom ostrove. Môžete sa vydať na poldňový výlet alebo aj na viacdňový prieskum, kde uvidíte to, čo druhí turisti ležiaci na pláži nikdy neuvidia a nezažijú.

trhy.jpg

Pláž Matemwe
Pláž rybárskej dedinky Matemwe je ako priamo z pohľadnice. Samozrejme všetko je autentické, nájdete tam jemný biely piesok, lemovaný palmami na jednej strane a na druhej azúrovou vodou. Ideálne pre niekoho kto nemá rád pláže preplnené turistami. Panujete tu čistá idylka a pokoj.

Ohodnoťte příspěvek